niedziela, 31 stycznia 2016

Kulinarne prezenty na Walentynki!

Walentynki już za 2 tygodnie! Dla osób, które tak jak ja mają problem z podarunkami na każde możliwe święto przybywam z pomocą. Są to propozycje związane rzecz jasna z kuchnią, więc jeśli Twoja druga połówka lubi gotować lub przynajmniej jeść, są szanse, że znajdziesz tu coś odpowiedniego ;)

Są to prezenty dość praktyczne, nie znajdziecie tu serduszek ani dużej ilości czerwieni, niemniej ja osobiście z większości bym się ucieszyła (mam nadzieję, że odpowiednia osoba to widzi ;))1. Mason Jars, czyli modne słoiki dostępne już w Polsce. Macie do wyboru wiele rodzajów oraz mnóstwo specjalnych akcesoriów. Możecie transportować w nich napoje, warstwowe, bardzo fotogeniczne śniadania czy też lunch. Dla tych, którzy chcą być na czasie z kulinarnymi gadżetami pozycja obowiązkowa. 

Prosty słoik Ball 455 ml - 17,50 zł
Zestaw dwóch słoików dla pary Mr. Right & Mrs. Always Right - 55 zł/2 szt.

Wszystkie słoiki dostępne w tym sklepie.

2. Wielki powrót emaliowanych naczyń. W takich kubkach/garnuszkach możecie przygotować Waszą ulubioną gorącą czekoladę i poczuć się trochę jak na biwaku. Dostępne motywy z Muminkami oraz Pippi Langstrumpf.

Kubek Muminek - 39,99 zł
Kubek Pippi - 35,99 zł

Te i inne możecie kupić w Empiku.

3. Jedzenie wspólnie przygotowanego posiłku z tych ślicznych muminkowych talerzy będzie dodatkową przyjemnością. Dla panów - wersja z Muminkiem, dla pań - z Panną Migotką.

Talerz Panna Migotka (śr. 18 cm) - 63,00 zł
Talerz Muminek (śr. 18 cm) - 63,00 zł

Dostępne w Empiku.

4. Jak poranna kawa to koniecznie z kawiarki. Prezent dla wielbiciela/wielbicielki kawy.

Moka Prestige, kawiarka ciśnieniowa, 450 ml - 115,00 zł


5. Owsianka, płatki z mlekiem, owoce? Nieważne - śniadanie każdego Przystojniaka i jego Pięknej jedzone z takich misek będzie smakowało sto razy lepiej!

Zestaw misek - 100 zł/2 szt.

6. Dla każdego fana pizzy - specjalne noże, teraz jej krojenie nie będzie więcej problemem. Nóż rower, nóż motocykl, jest nawet nóż w kształcie piły tarczowej, co kto lubi. Prezent z przymrużeniem oka dla fana/fanki włoskiej kuchni.

Rower różowy - 76 zł
Rower czarny - 76 zł
Motocykl - 68 zł

7. Jeśli Twoja druga połówka lubi gotować i ciągle poszukuje nowych przepisów książka kucharska będzie dość oczywistym, ale udanym prezentem. Najlepiej zrobić małe rozeznanie w temacie, bo naprawdę jest w czym wybierać. Ja wybrałam 3 propozycje, z czego 2 rodzimych kucharzy.

What Katie Ate, prosta kuchnia w dobrym stylu. - 62,99 zł
Tomasz Jakubiak. Jakubiak lokalnie. - 61,99 zł
Suwala, Baron i inni. Przepisy. - 70,99 zł

8. Drugie śniadanie w woreczku? Nuda. O wiele lepsze są dizajnerskie pudełka lunchowe z przegródkami i widelczykami. Prezent bardzo praktyczny, ale dlaczego takie miałyby nie nadawać się na Walentynki? ;)

Pojemnik na lunch lodówka - 65 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz